501 RUTH CIR

WEST MELBOURNE, Florida 32904 · Brevard County · Parcel 28 3708-05-C-3

$38 770
Assessed Value
$101 670
Market Value
Annual Tax
$13 770
Taxable Value
Ownership
OwnerFOSTER, TERESA MARIE
Mailing Address501 RUTH CIR W MELBOURNE FL 32904
Property Details
Year Built1979
Living Area1 300 sq ft
Lot Size5 227 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$56 000
Just (Market) Value$101 670
Assessed Value$38 770
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 770